Magyar Merlin frpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magyar Merlin frpg

Magyar Merlin alapú szerepjáték
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Hans kalandja

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Lady Annthea
Admin
Lady Annthea


Hozzászólások száma : 203
Join date : 2010. Jan. 10.
Age : 39

Hans kalandja Empty
TémanyitásTárgy: Hans kalandja   Hans kalandja I_icon_minitimeHétf. Feb. 15, 2010 6:06 pm

Reggel mikor felkelsz, már alig várod, hogy kimehess a kertbe, és megnézhesd, hogy a lassan teljesen beérő növényeid milyen szépek lettek, és van-e köztük esetleg már jó. De amikor kilépsz az ajtón, furcsa hangot hallasz. Először csak tompán, majd egyre hangosabban. Nagy nehezen rájössz, hogy mi az. Rengeteg apró szárny zizegése. A kertedet, a féltett növényeidet ellepték a kártevő bogarak.
Vissza az elejére Go down
https://camelotfrpg.hungarianforum.com
Hans

Hans


Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Feb. 14.
Age : 29

Hans kalandja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hans kalandja   Hans kalandja I_icon_minitimeHétf. Feb. 15, 2010 7:29 pm

Nyugodt léptekkel, számban a reggelinek szánt almával, ingem madzagját kötögetve megyek ki a kertbe, hisz ha jól tudom már épp ideje lenne beérnie a gyümölcsöknek és ha ez megtörtént, valakinek le kell őket szednie, mielőtt még elkezdenének lehullani a fáról. Már éppen belelendülnék annak tervezgetésébe, hogy mennyit fogok szállítani a királyi udvarba, mivel múltkor a király bejelentette hogy az én fáimnak terméseiből kíván enni, mikor meghallom azt a jellegzetes hangot, melytől minden kertészt rémálmok gyötörnek.. egymásnak verődő szárnyak hangja, a kert minden pontjáról. Számból kiesik a félig elrágott alma, majd néhány pillanatnyi csönd elteltével artikulálatlan üvöltésem visszhangját verik vissza a környező házak falai. Pillanatok alatt elönt a méreg, hisz mióta képes vagyok a kezemmel a földet túrni, azóta dolgozgatom ezen a kerten. Nem gondolkodva cselekszem, előre nyújtva tenyeremet halk bűbájt mormolok melynek hatására a kis kártevő szörnyetegek abbahagyják pusztító tevékenységüket és lassan elszivárognak a kertemből, hogy máshol rontsák a levegőt. Halkan szuszogva, arcomon szomorú és kétségbe esett kifejezéssel indulok megnézni, mekkora a kár.


A hozzászólást Hans összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Feb. 15, 2010 8:03 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Lady Annthea
Admin
Lady Annthea


Hozzászólások száma : 203
Join date : 2010. Jan. 10.
Age : 39

Hans kalandja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hans kalandja   Hans kalandja I_icon_minitimeHétf. Feb. 15, 2010 7:40 pm

Szerencsédre több gyümölcs maradt épségben mint amennyi kárba veszett a rovarok miatt. Azonban egészen furcsa jeleket veszel észre azoknak fáknak a kérgébe vésve, amiket lecsupaszítottak a kártevők. Bár mintha már láttad volna őket még rég, édesapád egy könyvében. És az a könyv talán még megvan a ház egy eldugott sarkában.
Vissza az elejére Go down
https://camelotfrpg.hungarianforum.com
Hans

Hans


Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Feb. 14.
Age : 29

Hans kalandja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hans kalandja   Hans kalandja I_icon_minitimeHétf. Feb. 15, 2010 11:12 pm

Első pánikhullám elmúltával képes vagyok többre is a rémülten futkosáson kívül, így hát nekiállok módszeresen végignézi mennyit zabáltak föl a rovarok. Félóra elteltével amikor már túl vagyok a nagyján, megnyugodva állapítom meg, hogy a gyümölcsök nagyobb része túlélte. Ám mivel az ösztöneim nem hagynak megnyugodni, összehúzott szemmel lépdelek a kertünk szívét elfoglaló hatalmas almafához melynek a törzsébe apróbb, néhol egy két centis kaparásokat vájtak valamivel. Nagyon nyugtalanít a dolog, ezért a napom nagyját a fa előtt töltöm és mereven nézem azt. Délután öt körül kijön hozzám édesanyám megkérdezni, mégis miért állok itt mint a cövek, és miért nem dolgozom. Elmesélem neki a reggeli eseményeket, és a zavaró véseteket a fán, mire oda lépve mellém ő is megvizsgálja a fa törzsét. Megfordulva elsiet a ház irányába, majd lendületesen átszeli a házat, célba véve a kamrát. Nem tudom mi jutott eszébe, ezért kérdésektől zsongó fejjel megyek utána. Elém lépve a asztalra teszi édesapám varázskönyvében, amelyről úgy tudtam már régen el lett égetve. Felnézek rá, majd vissza a könyvre. Belelapozok, arcomon kissé nosztalgiázó mosollyal figyelem az ábrákat, amelyeket oly lelkesen tanulmányoztam még évekkel ezelőtt. A hirtelen felismerés villámcsapásszerűen jön, gyors mozdulatokkal lapozni kezdek, míg meg nem találom az az oldalt amin láttam azokat a jeleket. Ezek szerint anyám is tanulmányozta ezt a könyvet, onnan ismerte föl a jeleket a fán. A jelek egy igen régi, és sok erőt igénylő rontáshoz kellenek, melynek hatása a növények gyors elpusztulása és a föld megmérgezése. Ezek szerint egy erős varázsló, avagy boszorkány áll kertem elleni merénylet hátterében.
Vissza az elejére Go down
Lady Annthea
Admin
Lady Annthea


Hozzászólások száma : 203
Join date : 2010. Jan. 10.
Age : 39

Hans kalandja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hans kalandja   Hans kalandja I_icon_minitimeHétf. Feb. 15, 2010 11:28 pm

//Kicsit előre szaladtál, engedd meg nekem, hogy kicsit én irányítsam a sztorit Smile Tehát legközelebb hagyd rám, hogy pl. leírjam milyen jeleket találtál a könyvben Smile Egyébként profi a reagálás! Wink //


Miután megtaláltad a könyvben a jeleket, már csak azon tűnődsz, hogy miért akarták elpusztítani pont a te kertedet, hiszen nem tudsz arról, hogy bárkinek is az útjában állnál. Úgy döntesz, hogy még vacsora előtt meglátogatod Gaiust, hogy a segítségét kérd ebben az ügyben, mivel máshoz nem tudsz fordulni. A könyvet is magaddal viszed, hogy megmutasd a jeleket.
Vissza az elejére Go down
https://camelotfrpg.hungarianforum.com
Hans

Hans


Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Feb. 14.
Age : 29

Hans kalandja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hans kalandja   Hans kalandja I_icon_minitimeHétf. Feb. 15, 2010 11:49 pm

A könyv most itt hever az asztalon előttem, én pedig idegesen járkálok már vagy fél órája föl s alá a szobában. Frusztrál a tudat, hogy valaki ilyen eszközökhöz folyamodva akarja elpusztítani életem munkáját. Végig pörgetem agyamban újra és újra a dolgokat, de egyszerűen nem tudom kinek árthattam. Anyám megunva hogy nem csinálok semmit, és még őt is idegesítem a járkálással rám dörren hogy menjek és vágja legalább fát, az segít levezetni a fölös energiákat. Megrázva a fejemet felhúzom lábamra a csizmámat, vállamra veszek egy kabátot, és hónom alá csapva a könyvet útra készen állok. Eldöntöttem hogy elmegyek Gaiushoz, és a segítségét kérem, ő általában a legtöbb kérdésemre tudja a választ, ráadásul ért is az ilyesmihez. Búcsúcsókot nyomok édesanyám homlokára és megkérem hogy várjon meg a vacsorával, nem maradok sokáig. Ő mosolyogva utamra ereszt, én pedig egy perc múlva már az egyre hűlő utcán sétálok a kastély felé.
Vissza az elejére Go down
Gaius

Gaius


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2010. Jan. 19.

Hans kalandja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hans kalandja   Hans kalandja I_icon_minitimeKedd Feb. 16, 2010 12:28 am

//Mivel útközben nem történt semmi említésre méltó, ezért máris Gaiusnál vagy Smile//

Éppen a vacsorát teszem az asztalra, de Merlin megint késlekedik. Állandóan elcsatangol az a fiú. Aztán kopogást hallok, hát odalépdelek, hogy kinyissam. Az ifjú Hans áll előttem, én pedig rámosolygok.

- Gyere csak beljebb fiam - hívom be, és én magam is elindulok befelé. - Miben segíthetek neked? Mert gondolom nem teljesen ok nélkül kerestél meg ilyen időtájt - kérdezem, de hangom nem dorgáló, sem pedig számonkérő. Szívesen segítek én bármiben, amíg az erőm engedi.
Vissza az elejére Go down
Hans

Hans


Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Feb. 14.
Age : 29

Hans kalandja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hans kalandja   Hans kalandja I_icon_minitimeKedd Feb. 16, 2010 12:43 am

Szégyenlős mosollyal köszönök Gaiusnak és lépek be otthonába. Ujjaimat tördelve nézek fel rá.
- Ne haragudj Gaius, hogy ilyenkor zavarlak - biccentek fejemmel a megterített asztal felé - De sürgősen a segítségedre van szükségem - halk sóhajjal ülök le az egyik székre. - Ma reggel kártevő bogarak lepték el a kertemet, és miután sikeresen elűztem őket, ezeket a jeleket találtam a nagy almafa törzsén - arrébb téve a kenyérrel megpakol kosarat az asztalról, ráfektetem a könyvet és kinyitom a megfelelő oldalon, majd Gaius elé fordítom. - Úgy gondoltam, hogyha valaki, hát te tudsz nekem segíteni. - reményteli szemeimet Gaiusra függesztve várom válaszát.
Vissza az elejére Go down
Gaius

Gaius


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2010. Jan. 19.

Hans kalandja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hans kalandja   Hans kalandja I_icon_minitimeKedd Feb. 16, 2010 3:05 pm

- Hadd nézzem csak - motyogom, majd felteszem a szemüvegemet, hogy jobban lássam. - Hmm, különös... Igen csak különös... - ezzel egy másik könyvet veszek le a polcról. Kinyitom, lapozgatni kezdem, majd leteszem azt is az asztalra. Az én könyvemben kísértetiesen hasonló jelek vannak csak néhány aprócska eltérés van köztük. - Melyik volt? - kérdezem. Egyik kezem Hans könyvén pihen, a másikkal az enyémben lévő ábrákra mutatok.
Vissza az elejére Go down
Hans

Hans


Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Feb. 14.
Age : 29

Hans kalandja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hans kalandja   Hans kalandja I_icon_minitimeKedd Feb. 16, 2010 7:21 pm

Némi gondolkodás után rámutatok a jobboldali lap tetejére.
- Ezek voltak azok. - újabb sóhaj hagyja el ajkaimat, arcomat pedig tenyerembe hajtom egy kicsit, kezd rajtam erőt venni a fáradtság. Ez a sok gondolkodás letudja szívni az ember agyát. - Gaius, szerinted én ártottam valaha valakinek annyira hogy ilyet akarjon tenni velem és a kertemmel? - teszem fel neki a kérdést amely legalább annyira foglalkoztat mint a könyvbeli jelek.
Vissza az elejére Go down
Gaius

Gaius


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2010. Jan. 19.

Hans kalandja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hans kalandja   Hans kalandja I_icon_minitimeSzer. Feb. 17, 2010 1:29 pm

Ahogy sejtettem. Még szerencse, hogy a tudom a megoldást.

Lapozok még egyet a könyvben, és megmutatok egy képet Hansnak.

Hans kalandja Kobold_artlibre_jnl

- Úgy tűnik van egy kobold Camelotban - mondom, és megrázom a fejemet. - Kis undok lények, akik tréfából tönkretesznek bármit. Sajnos most a te gyümölcseidet - fejezem be együttérző arccal. - De ha minden igaz, akkor tudok segíteni - ezzel már lapozgatni is kezdek egy másik, sokkal nagyobb könyvben.
Vissza az elejére Go down
Hans

Hans


Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Feb. 14.
Age : 29

Hans kalandja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hans kalandja   Hans kalandja I_icon_minitimeSzer. Feb. 17, 2010 7:36 pm

Felvont szemöldökkel figyelem a koboldot, tekintetem végig barangol sima, zöld bőrén, a hatalmas fülein, és magamban megállapítom, hogy szegényke nem egy szépség, nem csoda hogy olyan undok.
- Szóval kobold...De mit keres itt egy kobold? - mormogok magam elé halkan, majd fölállok és megmozgatom a lábaimat. Gaius kérdő tekintetére szégyenlős mosollyal bevallom hogy már fájt a fenekem az üléstől. Oda állok közvetlenül mellé és bele nézek az újabb, ezúttal jóval nagyobb könyvbe, mely igen réginek, és sokszor forgatottnak tűnik.
- És mi gyógyíred van a szemtelen kis koboldra? - kérdezem lapos pillantást vetve a másik könyvben gubbasztó, merev képre, amely még úgy is elég pimasznak tűnik, hogy csak egy illusztráció. Az eddigi sajnálat iránta egy másodperc alatt elillan. - Remélem fájni fog neki annyira, mint az én szegény növényeimnek..- kezd elönteni a düh, ahogy felrémlik előttem szétrombolt kertem képe.
Vissza az elejére Go down
Gaius

Gaius


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2010. Jan. 19.

Hans kalandja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hans kalandja   Hans kalandja I_icon_minitimeSzer. Feb. 17, 2010 10:47 pm

Az ifjú alaposan megszemléli a könyvben lévő ábrát, és látszik, hogy egyre dühösebb lesz. Nem csodálom, hiszen ennek a fiúnak a megélhetése múlik a kertjén.

- Egyszerűbb a megoldás, mint azt gondolnád - mosolyodok el. - Vasfű - jelentem ki. - Dalion épp ma hozott nekem több csokorral is - ezzel már nyitom is a gyógynövényes szekrénykémet. - Ezekből többet aggass ki a kertedet ölelő falakra, de a fákra is tehetsz - mondom az utasításokat. - Valamiért a koboldok nem tudják elviselni ezt a növényt. Talán a szagukat nem szeretik, nem tudom, csak azt, hogy ez biztos elűzi őket. De még ma csináld meg, mert ha ezek a kis pimaszok találtak maguknak egy helyet, ahol rosszalkodhatnak, nem hagyják ott egyhamar.
Vissza az elejére Go down
Hans

Hans


Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Feb. 14.
Age : 29

Hans kalandja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hans kalandja   Hans kalandja I_icon_minitimeSzer. Feb. 17, 2010 11:15 pm

Hálásan mosolygok Gaiusra, és átveszem tőle a növényeket. Ennek az embernek tényleg mindig mindenre van megoldása. Egy két lábon járó lexikon.
- Nagyon szépen köszönöm. Amint hazaérek megcsinálom. Nem is tudom mihez kezdenék nélküled. Ha bárhogy viszonozhatom a segítségedet, kérlek szólj. - kezemet nyújtom neki, majd miután megrázta azt fölveszem az idő közben levetett kabátomat. - Nos, jó étvágyat kívánok a vacsorához, remélem nem kell sokat várnod Merlinre. Legyen kellemes estéd. - apró főhajtással elköszönök tőle és kezemben a növényekkel kilépek az ajtaján. Boldogan gondolok arra, hogy a kertem hamarosan egykét hathatós varázslat segítségével ismét gyönyörű lesz, és a koboldok sem jönnek többet szórakozni az én kertembe. A vacsora gondolatára megkordul a gyomrom, ezért lépteimet gyorsabbra véve indulok hazafelé az immáron hideg és kissé elhagyatott Alsóvároson keresztül.
Vissza az elejére Go down
Lady Annthea
Admin
Lady Annthea


Hozzászólások száma : 203
Join date : 2010. Jan. 10.
Age : 39

Hans kalandja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hans kalandja   Hans kalandja I_icon_minitimeSzer. Feb. 17, 2010 11:17 pm

Gratulálok, a próbajátékod véget is ért. Nem akartam tovább húzni, hiszen az első pillanattól tökéletesen játszottál Smile Hamarosan indul egy új kaland, amiben már te is részt vehetsz.
Vissza az elejére Go down
https://camelotfrpg.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom





Hans kalandja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hans kalandja   Hans kalandja I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Hans kalandja
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Hans, Cada és Bran kalandja
» Hans
» Lacey kalandja
» Hans háza
» Sir Leon kalandja

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Magyar Merlin frpg :: Próbajátékok :: Befejezett játékok-
Ugrás: